Nowiny Wikiradia

Nowiny Wikiradia to rozmowy wikipedystów o Wikipedii, największej encyklopedii świata. Podczas audycji omawiamy ostatnie wydarzenia ze świata Wikipedii, projektów siostrzanych i społeczności wikipedystów. Zapraszamy do kontaktu podczas nagrywania audycji. Audycje prowadzą Borys Kozielski i Marek Mazurkiewicz. Notes audycji. Autorem utworu wykorzystanego w sygnale audycji jest Mattias Westlund.


O audycji

Audycja Nowiny Wikiradia to podkast dostępny w interencie do bezpłatnego pobrania. Poruszamy tematy związane Wikipedią i projektami siostrzanymi: Wikibooks, Wikiźródła, Wikinews, Wikimedia Commons, Wikisłownik.

Autorzy

Autorami audycji są Borys Kozielski i Marek Mazurkiewicz. Tworzymy otwarte radio więc każdy może do nas dołączyć. Często zapraszamy do udziału specjalistów z danej dziedziny. W nagraniu audycji można uczestniczyć na żywo podczas nagrywania w studiu i poprzez hangout. Aby otrzymywać zaproszenie do udziału prosimy o kontakt.

Borys KozielskiBorys Kozielski
Dziennikarz radiowy, podkaster, redaktor Wikipedii, twórca portalu www.podkasty.info i wielu autorskich podkastów. Dwukrotny laureat European Podcast Award w kategoriach Non profit i Professional. Laureat nagrody ProWikimedia 2015. Prowadzi Fundację "Otwórz się". Miłośnik dźwięków miasta, a szczególnie zegarów miejskich.

Marek MazurkiewiczMarek Mazurkiewicz
Student biologii, wikimedianin, libertarianin i początkujący esperantysta. Jeśli chodzi o doświadczenie radiowe to prawie od początku związany z Wikiradiem, realizował też wczesne odcinki audycji Wejść głębiej. W radiu od muzyki wyżej ceni słowo.

Motto: Cieszy mnie krytyka tak szczera
Bowiem dowodzi, że docieram
Do tego o co chcą się spierać
Ludzie myślący, a więc żywi.

— Jacek Kaczmarski 1989-01-24

Darowizny

Audycje finansowane są z darowizn słuchaczy. Jeśli podoba ci się audycja, twoje nawet najmniejsze wsparcie bardzo pomoże w produkcji kolejnych audycji. Korzystamy ze wsparcia Fundacji "Otwórz się".

Konto do wpłat

Fundacja Otwórz się

48 2030 0045 1110 0000 0345 3120

W tytule wpłaty proszę wpisać: "darowizna - podkast Nowiny Wikiradia"

Można również skorzystać z płatności przez paypal:


Audycje są projektem Fundacji "Otwórz się". Pomysł, prowadzenie i realizacja techniczna audycji Borys Kozielski. PHP i CSS Bartek Kozielski. Ikonki ze strony Font Awesome (CC-BY-SA). RSS generowany przez moje.podkasty.info, statystyki przez feedburner.com